Pielgrzymka na Maltę Śladami św. Pawła

Termin: 7.06 – 14.06.2017   

Parafia p.w. Ducha Św. w Ostrowie Wlkp.

cena : 3600 zł.

Opis: C:\Users\Agnieszka\Downloads\Fotolia_116954479_XS.jpgDzień 1 WROCŁAW - MALTA - VALETTA

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu, godz. 7:40. Odlot na Maltę o godz. 9:40. Przylot godz. 12:30. Po przylocie przejedziemy do Valletty, stolicy Malty, której historia pamięta rządy Fenicjan, Greków, Rzymian, Kartagińczyków, Bizantyńczyków, Arabów oraz Zakonu Kawalerów Maltańskich, nazywanych popularnie Joannitami bądź Szpitalnikami. W tym dniu zobaczymy słynne Ogrody Baracca, malowniczą panoramę Wielkiego Portu, Katedrę św. Jana. Zobaczmy także Pałac Wielkich Mistrzów i Arsenał. Czas wolny na lunch. ( we własnym zakresie ) Po południu odwiedzimy kościół św. Pawła Rozbitka. Przejazd do  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2 Rabat, Mdina, Mosta

Rano po śniadaniu udamy się w północnym kierunku wyspy. Zwiedzanie Rabat. Odwiedzimy tamtejszy kościół parafialny pod wezwaniem św. Pawła, wybudowany w miejscu, w którym św. Paweł spędził kilka tygodni nawracając i modląc się za pierwszych chrześcijan na Malcie. Zobaczymy także pobliską grotę św. Pawła, w której wg tradycji mieszkał św. Paweł i którą w 1990r odwiedził następca św. Piotra – papież Jan Paweł II. Msza święta.  Przejazd do Mdiny, nazywanej „milczącym miastem”. Średniowieczna architektura i zabudowa tego miasta, ulokowanego  w centrum wyspy, sprawia wrażenie zamkniętego w kapsule czasu.  Nawiedzimy tamtejszą  Katedrę św. Pawła. Opuścimy Mdinę przez „bramę grecką” by zobaczyć niesamowite klify z zapierającym  dech w piersiach widokami na otwarte morze.  Kontynuacja podróży do Naxxar, gdzie zobaczymy kościół i kaplicę św. Pawła, wybudowaną w miejscu w którym św. Paweł zbierał pierwszych Chrześcijan na wspólną modlitwę. Przejazd do Mosta,  gdzie zobaczymy imponującą katedrę, trzecią pod względem wielkości na świecie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 Gozo,  PLAŻA XLENDI, Ta`Pinu

Rano po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę statkiem na wyspę Gozo, nazywaną bliźniaczą siostrą Malty.

Podczas rejsu zobaczymy także wyspę Calypso oraz słynną Błękitną Lagunę. Po przybyciu na wyspę Gozo, odwiedzimy słynny kompleks starożytnych świątyń, których wiek szacuje się na 5000 lat. Następnie odwiedzimy Bazylikę św. Piotra i Pawła w Nadur oraz kościół św. Pawła w Munxar. W dalszej kolejności zobaczymy Cytadelę w Rabat oraz słynną plażę Xlendi Bay, wenę artystów i fotografów. Po południu udamy się do Sanktuarium w Ta`Pinu, w którym miały miejsca Objawienia Matki Bożej. Msza Święta. Rejs powrotny na Maltę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 Mista, Marsaxlokk, Błękitna Grota,

Rano śniadanie w hotelu, podróż na południową część wyspy. Odwiedzimy najsłynniejsze rybackie miasto  Marsaxlokk i targ rybny. Czas wolny. Po południu udamy się do słynnej Lazurowej Groty, której nazwa wywodzi się od głębi koloru wody, jaki charakteryzuje tamtejszą grotę. Istnieje możliwość wypożyczenia łódki i rejsu wokół skał i klifów.

 

Dzień 5 Trzy Miasta, Tarxien

Rano po śniadaniu rozpoczniemy udamy się do fortecy Cottonera, bardziej znaną jako „trzy miasta”: Vittoriosa, Cospicula, Senglea, wybudowane przez Kawalerów Maltańskich. Spcer wąskimi uliczkami przez historyczne place, kościoły i kamieniczki. Udamy się do starego portu skąd tradycyjną łodzią maltańską przepłyniemy wzdłuż portu, skąd roztacza się niezapomniany widok na wysokie baszty i mury okalające zatokę. Przejazd obok miejsca gdzie rozbiła się łódź św. Pawła do Senglea. Następnie udamy się do Świątyni Tarxien, ( wejście dodatkowo płatne )będącej największą prehistoryczną ekspozycją architektury i sztuki sprzed tysiąca lat. Po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 6 – 7  wypoczynek

Całodniowy wypoczynek, plażowanie. 2 posiłki w restauracji hotelowej.

 

Dzień 8 przelot do Polski

Zamiast śniadania suchy prowiant. Przejazd na lotnisko w Valecie. Odlot do Wrocławia  o godz. 12:55. Przylot o godz. 15:40. Transfer autokarem do rodzimej parafii.

 

CENA:  3600 zł

 

CENA ZAWIERA:

 

ü  PRZELOT TANIMI LINIAMI LOTNICZYMI RYANAIR

ü  TRANSFERY LUKSUSOWYM AUTOKAREM NA TERENIE MALTY

ü  7 NOCLEGÓW W HOTELU 3*

ü  WYŻYWIENIE: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

ü  WYCIECZKI WYMIENIONE W PROGRAMIE

ü  UBEZPIECZENIE  Signal Iduna KL, NNW

ü  OPIEKA  PILOTA

ü  PODATEK VAT

 

                                CENA NIE ZAWIERA:

ü  Napoi do obiadokolacji

ü  Wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 50 Euro

ü  Dodatkowych atrakcji – np. rejs wokół Malty ok. 50 Euro

ü  Transferu na lotnisko we Wrocławiu

 

UWAGA ! kolejność zwiedzania oraz godziny wylotów i przylotów mogą ulec zmianie.

Zgłoszenia w biurze parafialnym  w godzinach otwarcia biura.

Wpłaty :

 

I rata – przy zgłoszeniu – 600 zł. do końca listopada – ze względu na rezerwację samolotu

II rata – do końca stycznia 2017 r. – 1500 zł.

III rata – do końca kwietnia – 1500 zł.

 

Spotkanie wszystkich zgłoszonych – niedziela 26 marca  2017 r. g. 18.30 – w salce przy biurze parafialnym.